Atrakcje w Darłówku

i okolicy

Plaża

w Darłówku

Darłówko jako kurort nadmorski może poszczycić się piękną plażą, a w zasadzie plażami, ponieważ wybrzeże podzielone jest na dwie części za sprawą rzeki Wieprzy, która uchodząc do morza przecina 20-kilometrowy pas plaży. Darłówko Wschodnie posiada plażę miejscami oddzieloną od morza kamieniami. Na tej plaży udostępnione jest boisko do gry w piłkę siatkową i dmuchane zjeżdżalnie. Zachodnia plaża jest piaszczysta, dużo większa i nic nie odgradza jej od morza. Turyści mogą skorzystać tutaj z bogatych ofert wypożyczalni sprzętu wodnego i wodnych atrakcji typu: przejażdżka na dmuchanym bananie.

Plaża przylegająca do Darłowa znana jest ze swego mikroklimatu charakteryzującego się dużą wilgotnością i zawartością jodu.

Port

brama do Bałtyku

Port w Darłówku, dzielnicy Darłowa, stanowi cel spacerowiczów. Obejmuje on 3-kilometrowy odcinek Wieprzy i jest czynnym portem przeładunkowym, rybackim i turystycznym. Turyści mogą podziwiać tutaj jednostki pływające o długości do 75 metrów i zanurzeniu do 4 metrów.

Dla turystów najbardziej interesujący jest przede wszystkim port wschodni, skąd wyruszają statki wycieczkowe. Port to również gratka dla tych turystów, którzy spragnieni są wrażeń. Stąd wyruszają w morze wyprawy wędkarskie na kutrach, podczas których szczury lądowe mogą złowić prawdziwe, morskie ryby. W Darłówku Zachodnim zaś możemy podziwiać cumujące przy nabrzeżu jachty.

Latarnia Morska

Ciesz się piękną panoramą Bałtyku.

Latarnia Morska w Darłówku to jedna z atrakcji turystycznych miasta Darłowo. Została wybudowana w 1884 roku i znajduje się na wschodnim krańcu portu rybackiego w Darłówku, około 2 km od centrum miasta Darłowa.

Latarnia ma wysokość ok. 21 metra (w zależności od źródła), a na szczycie znajduje się nowoczesny mechanizm wskazujący drogę statkom, który emituje białe światło widoczne z odległości 14 mil morskich (około 26 km). Z góry rozciąga się piękny widok na morze oraz okoliczne tereny.

W okolicy latarni znajdują się liczne sklepy z pamiątkami, restauracje i kawiarnie, co czyni ją idealnym miejscem do spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi.

Więcej o atrakcjach w Darłówku i okolicy przeczytasz na www.darlowko.pl